top of page

NORDIC WALKING

Nordic Walking je poměrně bezpečný sport, finančně nenáročný, který mimo jiné podporuje sociální komunikaci. Je to tedy sport pro každého.

 

Je vhodný pro osoby mladé, zdravé a trénované i pro osoby starší, či trpící nadváhou nebo tělesným omezením. 
Nordic Walking, pokud je odborně veden, se řadí mezi aerobní cvičení. Např. bylo dokázáno, že při zapojení holí dojde při stejné rychlosti chůze k nárůstu spotřeby energie až o 45%, dále dochází k zapojení až 90% svalů v těle, zlepšuje se krevní oběh a zvyšuje se srdeční tepová frekvence. Dochází tak k intenzivnějšímu spalování kalorií, následnému odbourávání nežádoucích tuků v těle, a to až o 20% více než při normální chůzi. Při chůzi s holemi se do pohybu zapojují i horní končetiny, snižuje se nežádoucí zátěž kloubů (především kolen) v dolní polovině těla. To ocení především osoby trpící nadváhou.

 

Severská chůze se mimo jiné doporučuje pacientům po zranění dolních končetin jako postrehabilitační prvek. Pozitivně také působí u osob s kardiovaskulárním onemocněním, u osob trpících revmatismem, ortopedickými a psychosomatickými problémy. Je to sport, který umožní začít sportovat v každém věku, aniž byste si ho kdy předtím vyzkoušeli, nebo se jím zabývali. 

 

Komunitní Centrum Pohybových Aktivit pomocí jednodenních výletů, vícedenních pobytových zájezdů nebo i jednotlivých výukových lekcí chce s tímto sportem seznámit širokou veřejnost, jeho prostřednictvím zapojit do společenského dění např. seniory, seznámit je s novými lidmi a poznat i třeba místa, která ještě nikdy nenavštívili.
Ano, takto všestranný sport  je Nordic Walking. 

 

Kontakt : Alena Kopcová
Mobil : 724 050 955
www.kcpa.cz

 

bottom of page