top of page
  • Obrázek autorakopec81

Příměstský tábor Zličín 19.7. - 23.7.2021

Aktualizováno: 28. 7. 2021

První den nás čekalo sportovní seznámení, kdy děti absolvovaly štafetový běh v družstvu, překážkovou dráhu, běhaly slalom s míčem a zkoušely skákat přes švihadla. Také si děti vyzkoušely ve dvojících práci navigátora – všichni byly moc šikovný a navigovaly správně podle plánku. Mezitím nám přivezla Mosaica Catering výborný oběd, po kterém se ihned zaprášilo. Po odpoledním klidu, kdy si děti pohrály se stavebnicemi nás čekalo malování kamínku. Výtvory se moc povedly a děti si je ještě ten den mohly odnést domu. Poté už si děti mohly hrát v pískovišti nebo velmi oblíbenou hru vybíjenou.


Druhý den nás čekal celodenní výlet, na který se všichni moc těšili. Cesta uběhla rychle, spoje nám krásně navazovaly a my byli co nevidět v Horních Měcholupech. Po příchodu do Krtkova světa jsme se posilnili svačinkou a pak už nás čekalo poznávání atrakcí. Děti si zaskákaly na trampolíně, klouzaly se na klouzačkách a tobogánu, prolézaly prolézačky, válely se na vodních trampolínách a probíhaly mlhovištěm. Také jsme se podívali do perníkové chaloupky, naštěstí tam žádná ježibaba nebyla. Děti si vyzkoušely hod míčkem na cíl, někteří si vyzkoušely bosochodník. Po obídku jsme se šli podívat ke zvířátkům – děti je mohly nakrmit speciálními granulemi. Čas nám ale strašně rychle utekl a my jsme se museli poté vydat na cestu zpět. Určitě doporučujeme jako rodinný výlet 😊


Třetí den tábora jsme měli menší změnu, oproti plánovanému programu, ale i tak si děti tento den užily. Jeli jsme do přírodovědné stanice na Anděl, kde děti viděly plno zvířátek a také odpovídaly na otázky, které se vztahovaly k místním zvířátkům a rostlinám. Na oběd jsme se vraceli zpět na naši „základnu“. Po obědové pauze jsme se vrhli na experimenty – děti si vyrobily měsíční kámen a Nenewtonovskou kapalinu, která měla obrovský úspěch. Čas nám ale rychle utíkal, takže měsíční písek budeme vyrábět až zítra.


Ve čtvrtek nás čekalo rozbruslení na betonovém hřišti. Děti byly rozděleny na 2 skupiny podle toho, na jaké úrovni s bruslením jsou. Začátečníci se učily techniku bruslení a pokročilé děti se učily používat brzdu (aby také věděly, že na bruslích nějaká brzda je 😊). Mezitím co jedna skupinka bruslila, tak aby se druhá nenudila, tak poslouchaly enviromentální program se želvičkou zelenavou. Kdo chtěl, tak se také s ní mohl vyfotit. Děti také vyráběly želvičku z papíru a menší děti si vybarvovaly omalovánku.


V pátek jsme se sešli na Ladronce. Děti byly opět rozděleny do 2 skupin. První skupina (začátečníci) trénovala bruslení na rovince, druhá (pokročilá) se vydala na cestu po celé dráze. Cesta byla náročná, ale všechny děti zvládly objet celou Landronku. Na oběd jsme dorazili na naši základnu – čekala nás sladká tečka “nakonec “. Po obědové pauze se předávaly odměny, které si děti po celém týdnu zasloužily. A konečně poslední den tábora se nám rozsvítilo sluníčko a my jsme mohli zapnout mlhoviště.


47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page