top of page
  • Obrázek autorakopec81

Příměstský tábor Zličín 26.7. - 30.7.2021

Aktualizováno: 2. 8. 2021

V pondělí jsme se přivítali s II. turnusem. Opět jsme začali seznamovacími hry – děti plnily štafetový běh na čas ve družstvu a poté je čekalo plnění překážkové dráhy, kdy musely projít po laně, skákat snožmo, podlézat, skákat podle “tlapek” a skákání po 1 noze. Na závěr sportování jsme si zahráli oblíbenou hru “Na mrazíka”. Jelikož nám počasí přálo, ihned po návratu na základnu se děti mohly osvěžit v mlhovišti. Před obědem nám ještě zbylo trochu času, tak jsme ho hned využily v plnění úkolu ve dvojicích a tancování podle Bluebota, kterého si také děti vyzkoušely programovat. Po obědu a obědové pauze jsme s dětmi připravili vanilkovou zmrzlinu, která na nás počká do středečního dne.


Celodenní výlet plánovaný na úterý se velmi vydařil, i když pro některé děti byl velmi náročný. Cesta proběhla rychle a děti byly moc šikovné a hodné. Po příjezdu na místo jsme se posilnili svačinou a pak už nás čekala prohlídla Technického muzea. Prošli jsme skoro celé muzeum, a dokonce v Tiskařství se nás ujal velmi milý pán, který nám vysvětlil, jak tam vše funguje. Nejvíce se ovšem dětem líbilo v části Doprava. Po prohlídce jsme si dali obídek a vydali se na cestu zpět. Vystoupili jsme na Bílé hoře, kde jsme se na chvíli zastavili na hřišti. Poté jsme se pěšky vydali na naši základnu na Zličíne.


Ve středu jsme se sešli na Landronce. Po menší svačince jsme se rozdělily do dvou skupin, podle toho, jak děti umí bruslit. Začátečníci a mírně pokročilé děti pilovaly techniku bruslení a používání brzdy. Pokročilé bruslící děti zvládly celý velký okruh. Po příjezdu na „základnu“ jsme si dali vynikající oběd. Po obídku jsme konečně ochutnali zmrzlinu, kterou jsme si vlastnoručně připravili. Odpoledne jsme již zůstali v zázemí a děti si tam hrály se stavebnicemi a ve skupince stavěly hrad. Také jsme začali vytvářet obrázky pomocí metody pískování – zítra budeme pokračovat, aby si obrázek odnesly domu všechny děti.


Předposlední den tábora jsme hned od rána hráli míčové hry – děti hrály fotbal a učily se základu rugby. Některé děti si ještě dodělávaly obrázek pomocí techniky pískování – všem se moc povedl. Ale nejvíce se děti těšily do kina. Hned po obědě jsme vyrazili směr Anděl, kde se zakoupily vstupenky a popcorn a pak už jsme mohli do sálu. Byli jsme na pohádce Croodsovi – Nový věk a všem se pohádka moc líbila. Děti byly v kině moc hodně a i cestování zpět zvládly na jedničku – takže je opět čekají bodíky, které celý týden sbírají do své kartičky.


Než jsme se nadáli, tak jsme tu měli poslední den tábora. Ve spolupráci se společností Proammo Centrale Europe a příslušníka Armády ČR jsme dětem připravili zážitkový den. Děti se dozvěděly plno tajných informací, které vojáci potřebují při postupování v nepřátelském území. Měly možnost vidět a osahat si útočnou pušku SA58 a M4 či pistoli Glock. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet balistickou vestu s přilbou. Poté dětem byla vysvětlena bezpečnost např. při vniknutí aktivního střelce/ohrožení ve škole/školce a to hrou „Na vlka“, kdy se děti bezpečně, tiše a rychle schovají tak, aby nebyly vidět. Také jim bylo vysvětleno, co mají dělat, kdyby náhodou kdekoli našli nebezpečný předmět. Před obědem děti ještě čekalo překvapení, vojáci dětem ukázali zadýmení prostoru. Po obědě jsme měli správný vojenský výcvik, který byl zaměřený na vzájemnou spolupráci. A pak už na děti čekalo ukončení tábora a předání zasloužených odměn.
28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page