top of page
  • Obrázek autorakopec81

Příměstský tábor Zličín 27.7.-31.7.2020


II.turnus nám začal sportovně – nejprve jsme ale dětem procvičili paměť, měly za úkol pracovat ve skupinách a společně zapsat posloupnost anglických slovíček (školní děti) či tvarů a barev (školkové děti). Tento úkol zvládli všichni výborně a mohli jsme se přesunout na další aktivity a to tentokrát sportovní – kriket. Odpoledne nás čekali vědecké pokusy – děti si vyrobily sliz, nafoukly balonek pomocí jedlé sody a luštily tajné vzkazy psané mlékem. V úterý jsme změnili program kvůli vysokým teplotám a zůstali jsme na naší základně. Děti jsme rozdělili do 3 skupin a postupně bruslily na betonovém hřišti před MŠ. Po bruslení se schladily v mlhovišti.

Třetí den tábora byl už od rána velmi nabitý - navštivil nás příslušník AČR ve spolupráci s PROAMMO Central Europe s.r.o. Nejprve dětem byla vysvětlena úloha AČR a také jejich spolupráce s IZS. Poté měly děti možnost si vyzkoušet balistickou vestu a přilbu, také si "osahat" utočnou pušku SA58 a pistoli Glock. Všichni jsme sledovali ukázku sebeobrany a děti zkusily parakotoul. Následoval nácvik hodu utočným granátem F1 a také děti sledovaly jak postupují vojáci v terénu při zkoušce na granát. Děti procházely vojenským výcvikem, kde byla důležitá spolupráce ve dvojicích, kde na konci na ně čekalo malé překvapení. Po obědě nás čekala užitečná hra - "hra na vlka" - děti se na pokyn "VLK" rychle schovají tak, aby nebyly vidět - nácvik při vniknutí aktivního střelce popř. obdobného ohrožení ve škole/školce. A na závěr následovala zdravověda, kde se ošetřovala různá "bojová" zranění.

Ve čtvrtek jsme opět nazuli brusle, ale tentokrát na Ladronce. Ještě jednou děkujeme rodičům za spolupráci a ranní dovoz dětí na Ladronku. Děti si bruslení opět užily – i tady byly rozděleny do 3 skupin – první skupina se učila techniku bruslení, ostatní 2 skupinky si projely celou dráhu. Po příjezdu na naši základnu se děti opět mohly osvěžit v mlhovišti. Odpoledne si tvořily lagunu v pískovišti a po svačině byla balonková bitva.

Pátek už byl čas loučení s naším táborem – děti měly změnu v programu, protože skákací centrum na Ladronce je v rekonstrukci, tak jsme děti vzali na lanovou dráhu do Řep, kde plnily úkoly. Za odměnu si poté mohly v nedaleké cukrárně vybrat kopeček zmrzliny. Odpoledne bylo vyhlašování počtu bodíků, které děti celý týden sbíraly, a také je čekal malý dáreček na památku.

52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page